CAI3* Bendoriai

W dniach 19-22 maj nasz team po raz pierwszy brał udział w zawodach zaprzęgowych w litewskim Bendoriai. Piękny, górzysty teren w sąsiedztwie miasta Wilna. Weronika stanęła na starcie ze swoim podstawowym koniem Bartnik, Bartek natomiast wystartował Nigerem.

Jako pierwszy na czworobok wyjechał Bartek. Zaprezentował bardzo dobry przejazd, koń był regularny, oparty na pomocach i bez zwłoki wykonywał polecenia, co zaowocował pięknym wynikiem 45,13 pkt. Zaraz po nim swój program wykonała Weronika z zawsze wesołym Bartnikiem. Mogliśmy oglądać precyzyjny przejazd, z pięknymi chodami wyciągniętymi i dużym impulsem. Sędziowie docenili te atuty sędziując Weronikę na pierwsze miejsce z notą 43,74 pkt. Jest to życiowy wynik tej pary w nowym programie.

Wszystkie przeszkody maratonowe usytuowane były na skłonach, także odcinki pomiędzy wiodły po nierównościach. Maraton był więc wymagający nie tylko pod względem technicznym, ale także kondycyjnym. Bartek jechał jak zwykle ładnie i płynnie, jednak nie ustrzegł się jednego błędu w postaci zrzutki. Dało to tej parze 3 miejsce w maratonie i pozwoliło utrzymać 2 miejsce po dwóch konkursach. Pokaz pięknej i szybkiej jazdy dała Weronika pewnie zwyciężając zarówno maraton, jak i każdą z przeszkód. Dzięki temu zawodniczka wzmocniła się na pozycji lidera po dwóch dniach.

Konkurs zręczności powożenia sprawiał wrażenie przyjemnego i niebyt trudnego do jazdy. Jednak już pierwsze przejazdy konkurentów pokazały, że niełatwo jest go pokonać bez błędów. Jako pierwszy wyzwanie podjął Bartek z Nigerem. Ładny przejazd w normie czasu, ale niestety dwie zrzutki. Mimo błędów Bartek utrzymał 2 pozycję w całych zawodach. Przejazd Weroniki po raz kolejny udowodnił, że jest ona w doskonałej formie. Jako jedyna pokonała konkurs na podwójne zero wygrywając zarówno ten konkurs jaki i całe zawody.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>