CAI3* Horst

W dniach 14-17 kwietnia członkowie naszego teamu wzięli udział w pierwszych w tym sezonie międzynarodowych zawodach zaprzęgowych w holenderskim Horst. Dla rodzeństwa był to pierwszy start w tym miejscu.

Weronika wraz z luzakiem Maćkiem Mazurkiem wystartowała Igielinem, który jest koniem numer 2 w stajni zawodniczki. To był pierwszy start tej pary w tak trudnych i mocno obsadzonych zawodach. Bartłomiej wystartował także swoim drugim koniem Nigerem, a luzakował mu Daniel Kłosowski.

Jako pierwsza z konkursem ujeżdżenia zmierzyła się Weronika. Zawodniczka bardzo dobrze zaprezentowała mało doświadczonego jeszcze na dużych imprezach Igielina, przejazd był precyzyjny, bez większych błędów. Zaowocowało to notą 54,51 pkt, co dało w rezultacie świetne 10 miejsce w konkursie. Warto zaznaczyć, że na starcie stanęło przeszło 60 zawodników, a większość ze światowej czołówki prezentowała swoje podstawowe konie.

W piątek wystartował Bartek z Nigerem. Było widać brak pełnego porozumienia na linii koń – zawodnik, Niger był mocno zainteresowany innymi końmi, przez co mogliśmy zaobserwować brak koncentracji. Kilka błędów spowodowało gorszy niż zazwyczaj wynik 59,53 pkt i 28 miejsce.

Konkurs maratonu odbywał się na grząskim, trudnym terenie. Pojawiały się nawet wątpliwości, czy teren nie jest zbyt trudny jak na pierwsze w sezonie zawody. Jednak większość koni ukończyła tą próbę w dobrej kondycji.

W swojej koronnej dyscyplinie wspaniale zaprezentowała się Weronka z Igielinem, zajmując bardzo dobre 3 miejsce, ustępując zaledwie o 0,31 pkt zwycięzcy. Rezultat ten pozwolił zawodniczce na awans na 3 pozycję po dwóch konkursach.

Szybką jazdę pokazał także Bartek, jednak nie ustrzegł się on 2 błędów w postaci zrzutek. Mimo to, w maratonie zajął wysoką 12 lokatę i awansował aż o 15 pozycji po dwóch dniach. Świadczy to o ogromnych rezerwach tej pary.

Konkurs zręczności ustawiony został adekwatnie do rangi zawodów. Tor był wymagający technicznie, wymagał także szybkiej jazdy. Zarówno Weronika, jak i Bartek w pięknym stylu pokonali parkur bez zrzutek z minimalny przekroczeniem normy czasu. Weronice pozwoliło to na utrzymanie fenomenalnego 3 miejsca, Bartkowi natomiast pozwoliło awansować o kolejne 3 pozycje, zakończył więc zawody na 10 miejscu.

Zapraszamy do zapoznania z z wynikami TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>