CAI3* Kladruby nad Labem

W dniach 21-24 kwietnia Kwiatek Team brał udział w kolejnych zawodach zaprzęgowych w czeskich Kladrubach. Były to zawody debiutantów, ponieważ wszystkie nasze konie brały udział po raz pierwszy w zawodach danej kategorii. Weronika wystartowała z Drabem w 3*, Bartek natomiast wystartował Bazylim w 2* i Sonetem w 3*.

Konkurs ujeżdżenia rozpoczął się mocnym zwycięstwem Bartka powożącego naszym mistrzem Bazylim. Wynik 47,87 pkt odzwierciedla ogromne możliwości tego pięknego ogiera. Ogromnym atutem tego konia są bardzo efektowne chody wyciągnięte, które odziedziczył po utytułowanym już ojcu Lokanie.

W 3* Weronika wystartowała jako pierwsza. Mało doświadczony Drab pokazał się z bardzo dobrej strony, co znalazło odzwierciedlenie w dobrej punktacji 52,6 pkt i dało tej parze 7 miejsce w konkursie. Zadowolony ze swojego przejazdu mógł być również Bartek. Sonet zasłynął jako bardzo szybki i skrętny koń maratonowy, tutaj mogliśmy zobaczyć spokój, opanowanie i posłuszeństwo. Osiągnięty rezultat 51,11 pkt i 5 miejsce w konkursie ujeżdżenia, to bardzo dobry wynik.

W konkursie maratonu Bazyli prowadzony był przez Bartka w tempie zgodnym do wieku i doświadczenia, co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca. Ogromną klasę pokazał Bartek powożąc Sonetem, widać było pełne porozumienie i wzajemne zaufanie, dzięki czemu para ta odniosła pewne zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika z Drabem. Przejazd zawodniczki nie należał do najszybszych, pokazał jednak ogromne możliwości konia posiadającego bardzo obszerne fulle i dużą elastyczność.

Konkurs zręczności powożenia Bartek z Bazylim ukończył z jedną zrzutką i nieznacznym przekroczeniem normy czasu. Dzięki dużej przewadze po dwóch dniach, pozwoliło to na pewne zwycięstwo w klasyfikacji końcowej 2* oraz na zakwalifikowanie Bazylego do tegorocznych Mistrzostw Świata Młodych Koni.

Podczas przejazdu Weroniki można było zauważyć pewne problemy w prowadzeniu, które wynikały z braku doświadczenia konia. 3 błędy i nieznacznie przekroczona norma czasu pozwoliła na zajęcie przyzwoitego 6 miejsca w całości.

Bartek wyjechał na parkur dopełnić jedynie formalności, przejechał bezbłędnie i w normie czasu pewnie zwyciężając w kategorii 3*. Tego dnia dwukrotnie grano Mazurka Dąbrowskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>