CAI3* i ZK Bogusławiece

Łącznie 9 naszych koni wystartowało w majowych zawodach krajowych i międzynarodowych w Bogusławicach. W dniach 26-28.05.2017 roku, zawodnicy głownie z młodymi końmi stanęli do rywalizacji w zawodach. Weronikę mogliśmy oglądać w klasie L1 z ogierem śląskim Luby, w klasie N1 z wałachem wielkopolskim Boston oraz w klasie międzynarodowej CAI3* wraz z ogierami śląskimi Bazyli i Epilog. Bartek natomiast wystartował w klasie L2 wraz ze śląskimi ogierami – 5 letnim Aromatem i 4 letnim Fromborkiem, w klasie N4 wraz z ogierami Imbred, Renesans, Rodos i wałachem Passat oraz klasie międzynarodowej 3* wraz z ogierem Sonet.

Dla naszego pięknego debiutanta Lubego, zawody te okazały się jedynie czystą formalnością. Zdecydowane zwycięstwo we wszystkich trzech próbach, zaowocowało pierwszym miejscem w całości z przewagą prawie 30 pkt! nad drugim zawodnikiem. Ogier ten pokazał ogromny potencjał zaprzęgowy, a także serce do walki.

Cukiereczki Aromat i Frombork, dla których start ten był również debiutem w parze, ukończyły zawody w doskonałym stylu. Mimo braku konkurencji, konie zwracały uwagę urodą i świetnym przygotowaniem, pracując w pełnej harmonii we wszystkich próbach.

Klasa N1 rozpoczęła się zwycięstwem Weroniki powożącej Bostonem w konkursie ujeżdżenia z pięknym wynikiem 45,60 pkt. Niestety, para ta nie ukończyła maratonu ze względu na problemy na przeszkodzie wodnej. Boston, ze strachu przed wąskim wjazdem do wody, oparł się o pobliski słupek, co spowodowało utratę równowagi i przewrócenie się konia. Wszystko działo się prawie na stój więc nikomu nic się nie stało, jednak sytuacja ta spowodowała wyeliminowanie zawodniczki.

W klasie N4 swój warsztat budował Bartek wraz z czwórką pięknych ślązaków. Miło było patrzeć na piękny przejazd konkursu ujeżdżenia, płynne przejścia w wszystkich koni, a także prawidłowe wygięcia i rysunek. W maratonie mogliśmy podziwiać aktywną, płynną jazdę i pracę wszystkich koni, podobnie w konkursie ujeżdżenia. Warto dodać , że 5 letni ogier Renesans debiutował na zawodach w zaprzęgu czterokonnym.

Klasa międzynarodowa singli zgromadziła na starcie 7 zawodników. Po zwycięstwie ze sporą przewagą w konkursie ujeżdżenia, Bartek postanowił oszczędzić Soneta w maratonie, co zaowocowało bardzo spokojną jazdą. Do tego dwie zrzutki na zręczności uplasowały  tą parę na drugim miejscu w całości. Na miejscu trzecim zawody ukończyła Weronika wraz z Bazylim – był to pierwszy wspólny start te pary, po zaledwie dwóch tygodniach treningu. Pechowo dla Weroniki zakończyły się zawody wraz z Epilogiem, który debiutował w tak wysokich rangą zawodach. Po udanym konkursie ujeżdżenia (drugie miejsce), na trzeciej przeszkodzie w maratonie para ta zanotowała wywrotkę. Na szczęście w wolny tempie na technicznej przeszkodzie, więc wszyscy cali i zdrowi. Niezły wynik w konkursie zręczność pokazał, że można było liczyć na dobry wynik w całych zawodach.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów krajowych TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikam zawodów międzynarodowych TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>