CAI3* i ZK Ptakowice

Koniec sierpnia to festiwal zaprzęgowy w nowo powstały ośrodku Państwa Wojtachów Lando w Ptakowicach. I tak w dniach 24-27 sierpnia 2017 roku mogliśmy wziąć udział w zawodach krajowych oraz międzynarodowych w ośrodku na najwyższym, europejskim poziomie. Kwiatek Team zabrał ze sobą, aż 13 koni. Weronika wystartowała wraz z Lubym w klasie L1, z Loxią w klasie N1, Bostonem i Barceloną w klasie N2 oraz Drabem w klasie międzynarodowej CAI3* singli. Bartek natomiast prezentował w klasie L4 swoją młodą czwórkę w składzie: Passat, Aromat, Renesans, Frombork, w klasie N4 brały udział konie starsze: Imbred, Bazyli, Drab, Rodos, a w klasie międzynarodowej CAI3* singli wspaniały Sonet.

Po raz kolejny w tym roku, klasą dla siebie na tych zawodach był nasz cukierek 4 letni ogier śląski Luby pokazywany przez Weronikę. W pięknym stylu i z bardzo wysoką notą (37,50 pkt) zwyciężył w konkursie ujeżdżenia, uplasował się na drugim miejscu w maratonie i ukończył konkurs zręczności powożenia na podwójne zero, co w efekcie dało pewne zwycięstwo w klasyfikacji końcowej z przewagą prawie 20 punktów nad drugim zawodnikiem. Wspaniałe rokowania na przyszłość dla tego urodziwego ogiera.

Niemożliwego wręcz dokonał na tych zawodach Bartek, prezentując aż dwa zaprzęgi czterokonne. Oba były osamotnione w klasie, jednak poziom który prezentowały był godny podziwu. Młode konie w klasie L4 uzyskały piękny wynik 48,17 pkt, natomiast w klasie N4 wynik 40,00 pkt to już najwyższy poziom przygotowania koni. Zarówno przejazdy w maratonie jak i zręczności powożenia pokazały ogromne postępy  i rozwój zarówno Bartka jako powożącego jak i koni.

W klasie międzynarodowej CAI3* singli, po raz kolejny rodzeństwo Kwiatków wiodło prym. W konkursie ujeżdżenia, po raz kolejny wspaniały wynik i zwycięstwo odnotował Bartek z Sonetem. Para ta uzyskała wspaniały wynik 44,97 pkt. Weronika powożąca Drabem uplasowała się na miejscu 6 z 57,77 pkt. Konkurs maratonu to po raz kolejny popis szybkiej i płynnej jazdy Bartka z Sonetem, którzy zwyciężyli w tej próbie (88,16 pkt). Na miejscu drugim, o zaledwie 16 setnych znalazł się Drab z Weroniką. Zręczność powożenia to zwycięstwo w pięknym stylu Weroniki i Draba (2,69 pkt) oraz drugie miejsce Bartka z Sonetem (3 pkt). W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajął Bartek z Sonetem, drugie natomiast Weronika z Drabem. Trudno wyobrazić sobie lepsze zakończenie zawodów.

Zapraszam do zapoznania się z wynikami klasy L1 i L4 TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami klasy N1 i N4 TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami klasy CAI3*H1 TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>