CAI3* Kladruby

Koniec kwietnia to dla naszej drużyny początek sezonu otwartego. W dniach 20-23 kwietnia 2017 roku wybraliśmy na zawody do czeskich Kladrub. Na starcie w kategorii singli stanęło 24 zaprzęgi, a wśród nich Bartek wraz ze swoim czołowym ogierem śląskim Sonetem oraz młodym, ale także utytułowanym Bazylim. Weronika zabrała ze sobą młodego wielkoposlkiego Draba oraz debiutującego w imprezie 3* śląskiego ogiera Eter.

Już konkurs ujeżdżenia pokazał, że nasze konie są w doskonałej formie i przyjechaliśmy powalczyć o najwyższe lokaty. Zwyciężył w tej próbie Bartek z Bazylim, uzyskując wynik 47,86 punkta. Od samego początku ten wspaniały syn Lokana wyróżnia się pośród innych koni wybitnym ruchem. Na miejscu trzecim uplasowała się Weronika z Eterem, co było miłą niespodzianką. Co prawda jest to koń obdarzony dobrą prezencją i lekkim ruchem, jednak jego debiut w tak poważnej imprezie zakładał „małe niedociągnięcia”. Eter jednak stanął na wysokości zadania i  z notą 50,47 punkta zaznaczył swoją obecność w czołówce. Miejsce szóste należało do Bartka i Soneta, wynik 52,07 punkta to dobry początek sezonu. Najszybszy ślązak na świecie coraz lepiej koncentruje się na pracy i odpowiada na pomoce. Drab pod lejcą Weroniki ukończył konkurs ujeżdżenia na 14 miejscu w notą 56,60 punkta. Jest to koń obdarzony dużymi możliwościami, jednak ciągle zbyt mocno reaguje na atmosferę zawodów, przez co jest spięty i nieodpowiednio reaguje na pomoce. Potrzeba jeszcze sporo czasu, aby osiągnął potrzebny spokój.

Maraton, jak przystało na drużynowych mistrzów świata w tej konkurencji, należał do rodzeństwa Kwiatków. Zwyciężył Bartek z Sonetem z wynikiem 88,18 punkta, co oczywiście niespodzianką nie było, ale miłym potwierdzeniem, że para ta jest jedną z najszybszych na świecie. Miłym zaskoczeniem było uzyskanie 2 lokaty (91,40 pkt) przez Bazylego powożącego przez Bartka. Tempo rozwoju tego konia jest świetne, szykuje się kolejny koń do walki o najwyższe laury w wielkim sporcie. Bardzo dobrze zaprezentowały się Drab i Eter wraz z Weroniką, uzyskując odpowiednio 4 (91,76 pkt) oraz 5 (92,50 pkt) miejsce.

Konkurs zręczności powożenia rozpoczęła Weronika wraz z Drabem. Niestety nie był to udany przejazd, Drab zbytnio ekscytował się przejazdem co zaowocował 3 zrzutkami i przekroczeniem normy czasu. W sumie 17,22 pkt. co ostatecznie dało 12 miejsce w klasyfikacji końcowej. Z Eterem przejazd był już zdecydowanie bardziej udany – przekroczenie normy czasu za 4,64 pkt. pozwoliło na zajęcie 3 miejsca w całych zawodach. To ogromny sukces naszego debiutanta. Bartek wraz z Bazylim zrobił jedną zrzutkę i lekko przekroczył, w sumie 5,11 pkt. a finalnie 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. W zawodach zwyciężył Sonet powożony przez Bartka, uzyskując 3,69 pkt. w zręczności. Wspaniała forma naszych zawodników.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>