CAI3* Nebanice

W czeskich Nebanicah, które odbywały się na przełomie czerwca i lipca wzięło udział 20 zawodników w kategorii singli, w tym 4 zaprzęgi z naszego teamu. Weronika po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała wraz z naszym sreberkiem Bartnikiem oraz młodym Drabem. Bartek natomiast przyjechał z Sonetem i Epilogiem.

W konkursie ujeżdżenia najlepiej zaprezentował się Sonet powożony przez Bartka, który z notą 48,76 zajął drugie miejsce, tuż za zwyciężczynią konkursu ujeżdżenia na minionych Mistrzostwach Świata w Piber – Marlen Falak. To olbrzymi sukces tej pary. Piąte miejsce zajęła Weronika wraz z niesfornym Bartnikiem. Ten mały konik z wielkim sercem, po raz kolejny pokazał, że ma własne zdanie i nie podporządkował się wystarczająco powożącej, kilkukrotnie się płosząc. Mogliśmy oglądać dobry program w wykonaniu Draba pod lejąca Weroniki, koń był dużo bardziej opanowany i zrównoważony, co dało wynik 54,57 pkt i 9 miejsce w konkursie. Tuż za nim uplasował się Epilog, po raz pierwszy powożony przez Bartka – 55,53 pkt trzeba uznać za bardzo przyzwoity wynik i początek dobrej współpracy. 

Sobotni maraton to już pełen popis w wykonaniu Kwiatek Team. W przepięknym stylu i ogromną przewagą (90,56 pkt) zwycięża Weronika wraz z Bartnikiem. Podczas przejazdu mogliśmy zaobserwować tłumy ludzi biegających za Weroniką od przeszkody do przeszkody. Kibice byli pod ogromnym wrażeniem. Na miejscu drugim uplasował się Bartek wraz z Sonetem (95,04 pkt), miejsce trzecie to Weronika wraz z Drabem (97,60 pkt), a na czwartym miejscu Bartek wraz z Epilogiem (100,25 pkt). To był zdecydowanie nasz dzień. Po raz kolejny rodzeństwo Kwiatków pokazało, że jeśli chodzi o maraton to nie mają sobie równych.

Zręczność powożenia okazała się jedynie formalnością dla naszych sreberek. Bartek w raz z Epilogiem, ukończył parkur z jedną zrzutką i przekroczoną normą czasu, w sumie 7,57 pkt i 9 miejsce w zawodach. Następnie mogliśmy oglądać Weronikę wraz z Drabem, którzy pokonali parkur na podwójne zero, awansując zarazem na 4 miejsce w całości. To ogromny sukces tego młodego wałacha, których bardzo dobrze współpracował na tych zawodach, podczas wszystkich prób był spokojny i zrównoważony. Zarówno Bartek z Sonetem, jak i Weronika z Bartnikiem pokonali parkur z zaledwie jedną zrzutką w normie czasu, co ostatecznie pozwoliło Weronice na zwycięstwo w zwodach, a Bartkowi na zajęcie drugiego miejsca. Kapitalna forma naszych podstawowych koni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>