CAI3* Nemcice

Drugie w kalendarzu Bartka startów zawody międzynarodowe – CAI Nemcice u Kolina odbyły się w czeskich Nemcicach u Kolina. W dniach 14-17 maj Bartek rywalizował dwoma końmi – podstawowym Lokanem i stanowiącym dla niego zaplecze Nigerem.
Konkurencja była dość mocna – na liście była m.in. brązowa medalistka Mistrzostw Świata, Niemka Marlen Fallak.
Konkurs ujeżdżenia jak zwykle poszedł zawodnikowi perfekcyjnie. Zapierający dech w piersiach Lokan, zachwycał w szrankach czworoboku. Wynik Bartek & Lokan to 37.82pkt i prowadzenie w konkursie! Niger, który jest cięższym koniem od Lokana i nie porywa tak bardzo w kłusach wyciągniętych, pokonał program bardzo poprawnie zyskując bardzo ładny wynik 48 pkt i zajmując miejsce tuż za podium.
Konkurs maratonu, jak na początek sezonu był dość trudny. Odcinek B wynosił aż 9km. Wydawałoby się, że ślązaki mogą mieć trudność z uplasowaniem się w czołówce, przy tak rozłożonych kilometrach. Nic jednak bardziej mylnego. Forma jest, co potwierdziły wyniki. Lokan w maratonie był 2, utrzymując prowadzenie po dwóch dniach, a Niger tuż za nim na trzecim miejscu zarówno w próbie terenowej jak i ogólnej klasyfikacji po dwóch dniach.
Konkurs zręczności stawiany był przez znanego i cenionego Gospodarza Toru – węgierskiego Gabora Finthę. Niger świetnie spisał się w keglach – parkur pokonał jak po sznurku, bez zrzutek i w normie czasu! Oczywiście obronił tym samym brązowe miejsce na podium CAI3* Nemcice! Lokan na parkurze pojawił się jako ostatni. Prowadził się bardzo dobrze, jednak niezbyt poprawny najazd na 17… i zrzutka. Przewaga jednak była na tyle duża, że Bartek i Lokan pokonali niemiecką potęgę wygrywając 3* zawody w Nemcicach!
Podwójne podium dla Kwiatek Team to świetna kontynuacja sezonu 2015! Oczywiście nie był to koniec miłych niespodzianek. Za najlepszy wynik w konkursie ujeżdżenia czekała nagroda – portal Hippoevent.at wręczył ją Bartkowi i Lokanowi, za najlepszy wynik w konkursie ujeżdżenia na całych zawodach! Dodatkową nagrodą było przenośne Jacuzzi, które przetestujemy już niebawem na zawodach…
p.s. kolejny punkt na mapie to Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Bogusławicach, gdzie zobaczymy Weronikę i Bartka w komplecie!

Wyniki znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>