CAVALIADA LUBLIN

Za nami już druga eliminacja II Volswagen Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi. Tym razem zawodnicy gościli na hali w Lublinie.
Po pierwszej eliminacji w Poznaniu, Bartek objął prowadzenie w rankingu, wyprzedzając zeszłorocznego zwycięzcę- Waldemara Kaczmarka.
Do Lublina nie dojechał niestety Waldemar Kaczmarek (powody rodzinne) i Adrian Kostrzewa (kontuzja jednego z koni)
Pierwszy konkurs odbył się w piątek- 7 marca. Zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc w tabeli. Jak w Poznaniu, Bartek wystartował śląskimi końmi- gniadym ogierem Sonet (wł. SO Książ) i koniem własności Kwiatek Team- siwym wałachem Jack Daniell’s.
Jako pierwszy na parkur wjechał Stanisław Janik i… pokonał parkur bez zrzutek w miare dobrym czasie.
Następny pojawił się Arkadiusz Górski, który swoimi Raps i Karuzo strącił jedną piłkę, i osiagając gorszy czas od poprzednika.
Przedostatni- bardzo doświadczony Jacek Kozłowski jechał bardzo szybko. Po drodze przydarzyła mu się jednak zrzutka (+5sek) i mimo najlepszego czasu uplasował się na drugim miejscu.
Bartek wiedział, że musi pojechać bez błędu, ponieważ jego poprzednik wysoko ustawił poprzeczkę czasu pokonania parkuru. Pełne skupienie, doping publiczności i wystartował… Płynnie, z klasą pokonując po kolei wszystkie bramki. I udało się! Bartek wygrał kolejny konkurs z cyklu Cavaliada Tour 2013/2014! Parkur pokonał bez błędów! Ale jutro też jest dzień…

Sobotni konkurs, walka o kolejne punkty do rankingu II VW HPP…
Stanisław Janik- jechał już odważniej niż dzień wcześniej. Zaliczył jedynie jedną zrzutkę w bardzo technicznym parkurze postawionym przez Marka Zaleskiego.
Arkadiusz Górski nie poradził sobie tak dobrze… Podczas przejazdu spadły aż trzy piłki (+15 sek.) co spowodowało zajęcie przez zawodnika czwartego miejsca.
Jacek Kozłowski… już od wjazdu na parkur było widać na jego twarzy determinację i 100% skupienie… Mango i Centuria jakby nie mogły doczekać się sygnału do startu! Jacek jechał jak zaczarowany, prędkość którą osiągał szczególnie na prostych odcinkach była niesamowita. Na dodatek nie popełnił żadnego błędu i wygrał pierwszy raz konkurs eliminacyjny w Cavaliada Tour 2013/2014!
Bartek jechał nieco wolniej od Jacka. Niestety przydarzyła mu się zrzutka (+5 sek.), bez której i tak jego czas byłby gorszy od triumfatora o 0,48 sek.
Zajęcie drugiego miejsca i tak zapewniło Bartkowi pierwsze miejsce w tabeli! Po czterech konkursach nadal był liderem rankingu, pozostawiając do drugiego- Jacka Kozłowskiego 10 punktów przewagi.

Kolejny etap już w kolejny weekend w Warszawie… Wielki finał!

Wyniki z piątku są TUTAJ

Wyniki z soboty są TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>