Driving CUP Zakrzów

W zimowym sezonie 2016/17 powstała nowa inicjatywa halowego Pucharu Driving Cup, która miała na celu wzmożenie aktywności zawodników podczas sezonu halowego, poprzez udział w zawodach. Kwiatek Team oczywiście bardzo chętnie z takiej możliwości skorzystał, prezentując podczas cyklu sporą ilość młodych koni.
Zawody Halowe w Zakrzowie odbyły się po raz pierwszy. Przede wszystkim bardzo pozytywnie odebraliśmy całą infrastrukturę ośrodka. Świetnie połączona stajnia z krytą ujeżdżalnią oraz rozprężalnią. Dodatkowo pokoje hotelowe i restauracja na terenie obiektu – co było świetnym udogodnieniem. Sam Driving Cup to zawody dwudniowe, których formuła polega na rozgrywaniu dwóch konkurencji – ujeżdżenia w pierwszym dniu, oraz maratonu kombinowanego w drugim dniu.
Do Zakrzowa Weronika Kwiatek przywiozła dwa single – Barcelonę i Bostona, Bartłomiej Kwiatek zaprezentował Aromata w singlu, oraz czwórkę: Drab, Rodos, Imbred i Passat. Nie zabrakło także podopiecznych Weroniki – Adama Raka z klaczami Aria i Arka oraz Bartosza Kowalskiego z Jackiem Daniellsem.
Już po konkursie ujeżdżenia na prowadzeniu wyłonili się zawodnicy naszego Teamu. Świetnie zaprezentowany młody wałach Aromat zwyciężył konkurs ujeżdżenia pod lejcą Bartłomieja, miłą niespodzianką okazał się Adam Rak zajmując drugie miejsce w ujeżdżeniu z klaczą Aria. Bardzo dobrze zaprezentowała się także czwórka, którą Bartłomiej był osamotniony w swojej klasie.
Konkurs maratonu kombinowanego, w dwóch nawrotach na podwójne zero pokonało trzech zawodników naszego Teamu! Weronika Kwiatek wraz z Barceloną, Adam Rak z Arką oraz Bartosz Kowalski z Jackiem Daniellsem.
Ostatecznie aż pięć pierwszych miejsc w kategorii single należało właśnie do nas! Bardzo dobra jazda w drugim dniu – pozwoliła na pokonanie reszty zawodników naszymi młodymi i jeszcze mało doświadczonymi końmi.
I tak dwa pierwsze miejsce zajął Adam Rak odpowiednio z końmi Aria i Arka. Trzecie miejsce należało do Weroniki z Barceloną, czwarte dla Bartka Kowalskiego z Jackiem, a piąte dla Bartka z Aromatem. Boston z Weroniką ukończył na siódmym miejscu.
Bartłomiej wraz z czwórką w nowej konfiguracji sprawdził młodego Passata, który stanął na wysokości zadania i udowodnił, że może stanowić część czwórkowrgo Teamu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>