HPP Czwórek Cavaliada 2016/17

Przełom roku 2016/17 był szczególny dla naszego Teamu ale również dla całej społeczności zaprzęgowej. Po raz pierwszy w historii mieliśmy możliwość uczestniczyć w ogromnym projekcie jakim był Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Cavaliada 2016/2017. Kwiatek Team nie mógł przejść obok takiej okazji obojętnie i podejmując rękawicę, Bartłomiej Kwiatek wziął udział w kwalifikacji do Pucharu, podczas której wywalczył sobie prawo do startu w cyklu.

Start nie byłby oczywiście możliwy gdyby nie sponsorzy, którzy stanęli na wysokości zadania, uzbrajając zawodnika w niezbędny sprzęt. Tutaj ogromne podziękowania dla OHZ Kamieniec Ząbkowicki, ANR, Glinkowski, Arden, Man Mat, St Hippolyt, Pera, PZHK i PHR. Niezbędnym elementem były również konie – a wśród nich – ogier Bazyli własności Pana Grzegorza Świątka, ogier Imbred własności Weroniki Kwiatek oraz konie własności OHZ Kamieniec Ząbkowicki – Drab i Rodos.

Kiedy w głowie pojawił się plan zawodów czwórkowych – nie mogło zabraknąć treningów z najlepszym na świecie zawodnikiem w tej kategorii – Boydem Exell, z którym przed tourem Bartłomiej miał możliwość trenowania na dwóch zgrupowaniach.
Cały cykl rozpoczął się jak co roku zawodami w Poznaniu. Grudniowe zmagania, nie były dla Bartka jednak najszczęśliwsze. Po pierwszym etapie w tabeli zajmował dopiero 4 pozycję.
Do kolejnej eliminacji w Lublinie i finału w Warszawie, przygotowywał się w Ośrodku Lando na śląsku, gdzie treningi odbywały się na ogromnej krytej ujeżdżalni.
Lublin zaowocował jedną kwalifikacją do drive offu, ale jak to w sporcie bywa była też porażka i ostatnie miejsce w sobotnim konkursie. Bartek sam cały czas wyciągał wnioski ze swoich przejazdów i popełnianych błędów. Obiecał zarówno sobie jak i kibicom, że będzie tak długo trenował, aż nie przyniesie to wymiernych efektów.
Na wspomniany efekt nie trzeba było dużo czekać. W finałowych zmaganiach w Warszawie, Kwiatek wiedział, że aby stanąć na podium, musi dwa razy zagrać się do drive offu. I tak też się stało. Bardzo dobrze i rozsądne przejazdy, pozwoliły na zdobycie brązowego medalu Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, co dla Bartłomieja było zdecydowanie spełnieniem marzeń i dopiero początkiem drogi w dalszej realizacji projektu pt. czwórka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>