MP D1/D4 Bogusławice

W dniach 15-17 września 2017 roku w Bogusławicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Zaprzęgach Jedno i Czterokonnych. O ile te pierwsze rozgrywane są co roku, tak te drugie wróciły do kalendarza imprez po raz pierwszy od 26 lat. Warto zaznaczyć, że jest to ogromną zasługą determinacji Bartka, aby przywrócić blask tej konkurencji. Na zawody Bartek zabrał swojego podstawowego konia singlowego Soneta oraz czwórkę koni: Imred, Drab, Rodos, Bazyli i zapasowy Epilog. Weronika natomiast zdecydowała się na udział w mistrzostwach wraz z młodym Drabem oraz na start Barceloną w klasie N1.

Podczas rozgrywanych zawodach krajowych w klasie N1 wystąpiła Barcelona wraz z Weroniką. Był to pierwszy start tej klaczy w zaprzęgu jednokonnym w tym roku. 3 miejsce podczas próby ujeżdżenia (50,08 pkt), 4 miejsce w maratonie (50,40 pkt) i drugie na zręczności (1,14 pkt) pozwoliło na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji generalnej z wynikiem 101,62 pkt.

Klasa Mistrzostw Polski Zaprzęgów Jednokonych to pewne zwycięstwo Bartka wraz z Sonetem w konkursie ujeżdżenia (41,18 pkt), drugie miejsce w maratonie (78,01 pkt) i czwarte na zręczności (9,88 pkt) co pozwoliło Bartkowi na obronienie tytułu Mistrza Polski już po raz 11 w karierze. Weronika wraz z Drabem nie może zaliczyć tych zawodów do udanych. Już podczas konkursu ujeżdżenia koń ponownie okazywał duże zdenerwowanie, co rzutowało na rozluźnienie i przepuszczalność. Wynik 52,11 pkt pozwoliło na zajęcie czwartego miejsca w tym konkursie. Maraton to zwycięstwo tej pary (72,73 pkt) jednak Drab także nie był w najwyższej formie, mocno stresował się atmosferą zawodów. Konkurs zręczności to jedna zrzutka i spore przekroczenie normy czasu (15,07 pkt) pozwoliło na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji końcowej.

Ogromny sukces odniósł Bartek w Mistrzostwach Polski Zaprzęgów Czterokonnych. Zwycięstwo w konkursie ujeżdżenia (45,13 pkt) ze sporą przewagą nad następnym zawodnikiem dało spore powody do zadowolenia. Kolejny świetny przejazd i zwycięstwo w maratonie (110,46 pkt) pozwoliło zwiększyć przewagę nad rywalami. Kropka na i została postawiona na konkursie zręczności, drugie miejsce (33,15 pkt) ostatecznie pozwoliło zdobyć tytuł Mistrza Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Te wspaniałe zawody przyniosły Bartkowi dwa niezwykle ważne tytuły mistrzowskie. Jest to historyczne osiągnięcie.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami klasy N1 TUTAJ 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami MP D1 TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami MP D4 TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>