MPMK Strzegom

Koniec września zgromadził polskich hodowców i miłośników koni w Strzegomiu. W dniach 22-24 września odbywały się tam Mistrzostwa Polski Młodych Koni. Nasz team zaprezentował 4 konie. Weronika wystartowała w kategorii koni 4 letnich wraz ze śląskim ogierem Luby, a w kategorii 6 latków wraz z wielkopolską klaczą Barcelona. Bartek w 4 latkach prezentował śląskiego ogiera Frombork, w 5 latkach wystąpił wraz z 5 letnim Renesansem.

Zgodnie z oczekiwaniami, po wcześniejszych startach na zawodach krajowych, świetnie zaprezentował się 4 letni Luby. Zdecydowane zwycięstwo w konkursie ujeżdżenia (9,33 pkt), drugie miejsce w maratonie (7,40 pkt) i na zręczności (7,23 pkt) zaowocowało pewnym zwycięstwem w tej kategorii i zdobycie tytułu Mistrza Polski Młodych Koni 4 letnich. Na miejscu trzecim uplasował się Frombork wraz z Bartkiem. Para ta uzyskała drugie miejsce na ujeżdżeniu (7,73 pkt), trzecie w maratonie (7,30 pkt)   i trzecie na zręczności(3,64 pkt) co finalnie dało wynik 20,26 pkt i tytuł II Vice Mistrza Polski Młodych Koni 4 letnich.

Wśród koni 5 letnich rywalizował Renesans wraz z Bartkiem. Trzecie miejsce w ujeżdżeniu (7,83 pkt), drugie w maratonie 7,40 pkt i czwarte na zręczność (1,22 pkt) dało finalnie notę 16,44 pkt, czyli trzecie miejsce i tytuł II Vice Mistrza Polski Koni 5 letnich.

W kategorii koni 6 letnich zwyciężyła osamotniona w klasie wielkopolska klacz Barcelona powożona przez Weronikę. Konkurs ujeżdżenia ukończyła z wynikiem 53,23 pkt, w maratonie uzyskała 91,26 pkt, a na zręczności 16,01 pkt. Ostateczna nota to 160,57 pkt i tytuł Mistrza Polski Młodych Koni 6 letnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>