MŚMK Mezohegyes

Wrześniowy początek to międzynarodowe święto hodowców koni sportowych. W dniach 6-10 września 2017 roku w węgierskim Mezohegyes po raz trzeci w historii rozegrano Mistrzostwa Świata Młodych Koni. Kwiatek Team przygotował do tej imprezy 5 koni. Bartek zabrał ze sobą dwa konie w kategorii 5 latków: ogiera śląskiego Renesans i wałacha śląskiego Aromat. W kategorii 6 latków udział brała ubiegłoroczna srebrna medalistka, śląska klacz Rebelia. Weronika przywiozła 6 letnią klacz śląską Loxia oraz 7 letniego ogiera Eter.

Czwartkowe konkursu kwalifikacji poszły gładko, ponieważ wszystkie konie zagrały się w pierwszej turze. Pięciolatki prezentowane przez Bartka uzyskały następujące noty: Aromat 6,44 pkt i awans z 7 pozycji do finału, Renesans 6,19 pkt i awans z 9 pozycji. Konkurs ten pokazał, że w tej bardzo mocno obsadzonej kategorii (18 koni) sam udział w finale należy uznać za sukces. Wymienione wcześniej konie nie dysponowały tak dużym potencjałem, aby walczyć o medale w swojej klasie. Dużo lepiej wyglądała sytuacja w klasie koni 6 letnich. Rebelia powożona przez Bartka dostała się do finały z trzecim wynikiem konkursu 6,89 pkt. Świetnie zaprezentowała się Loxia z Weroniką, zajmując 5 miejsce z wynikiem 6,61 pkt. Warto dodać, że klacz ta była zaledwie 3 miesiące w treningu, wcześniej rodziła źrebaki. Powody do dumy mieliśmy także w klasie koni 7 letnich, gdzie powożony przez Weronikę ogier Eter, awansował do finału z trzeciej pozycji z notą 6,94 pkt. Po udanym występie w czeskich Kladrubach na początku sezonu, można było mieć apetyt na udany występ.

Sobotnie finały konkursu ujeżdżenia rozpoczynała klasa koni 5 letnich. Prezentowane przez Bartka Aromat i Renesans uzyskały odpowiednio 8 miejsce (6,50 pkt) i 9 miejsce (6,42 pkt). Pośród sześciolatków ponownie bardzo dobrze zaprezentowały się nasze klacze. Rebelia wraz z Bartkiem zajęła 4 miejsce (6,79 pkt), a Loxia z Weroniką miejsce 5 (6,49 pkt). Na swoim bardzo dobrym poziomie zaprezentował się Eter wraz z Weroniką w kategorii 7 latków zajmując 3 miejsce (6,79 pkt).

Niedzielne finały maratonu kombinowanego nie przyniosły spektakularnych zmian w klasyfikacji końcowej. Aromat pod lejcą Bartka zajął 7 miejsce w konkursie (6,30 pkt) i również 7 w klasyfikacji końcowej (12,80 pkt). Wraz z Renesansem wywalczyli 9 miejsce w konkursie (5,30 pkt) i 9 w całości (11,82 pkt).

W kategorii koni 6 letnich mieliśmy pierwsze powody do radości. Bardzo dobrze z parkurem poradziła sobie Loxia z Weroniką zajmując ex aequo 3 miejsce w konkursie (6,30 pkt) razem z Rebelią. Pozwoliło to parze Weronik-Loxia na zajęcie 4 miejsca w całych zawodach. Bartek wraz z Rebelią wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Młodych Koni. To już 5 medal z tej imprezy w dorobku Bartka, a drugi na koncie Rebelii. Teraz utytułowana klacz rozpocznie karierę hodowlaną i miejmy nadzieję przekaże świetne geny.

W 7 latkach Eter kolejny dzień z rzędu udowodnił, że zasługuje na medal. W konkursie maratonu kombinowanego zajął 3 miejsce (7,90 pkt) co pozwoliło na wywalczenie brązowego medalu Mistrzostw Świata Młodych Koni. Świetne wyniki kolejnego wyhodowanego w Polsce ogiera, to duma narodowa. Jako ogier kryjący może przekazywać swój wspaniały lekki ruch i świetny charakter.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>