Kwiatek Driving Team
Weronika  Kwiatek
13995425_10208794770201002_233856696138474160_o

Weronika Kwiatek urodzona 3 kwietnia 1986 roku w Poznaniu. Absolwentka wydziału ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Z jeździectwem związana od 2002 roku, przez długi czas bardzo rekreacyjnie, głównie pod siodłem. Pierwsze starty w powożeniu, choć od razu z sukcesami były aktywną formą spędzania wolnego czasu.  Zawodowo od 2009 roku zawodnik i trener zaprzęgowy. Mimo młodego wieku zawodniczka dysponuje dużym doświadczeniem, zebranym dzięki licznym startom na dużych imprezach.

Pierwsze nauki przekazywał Ojciec Arkadiusz, wprowadzając tym samym młodziutką córkę w arkany powożenia.  To dzięki Niemu Weronika wygrała w swoim pierwszym starcie Puchar Polski w Powożeniu Kuców oraz trzykrotnie wzięła udział w Mistrzostwach Świata w Powożeniu Pony (2003, 2005, 2007) dwukrotnie plasując się na 11 pozycji w klasyfikacji końcowej. Te wszystkie sukcesy za sprawą kuca Misiu, który dziś t ma zapewnioną godną emeryturę. Następnym ważnym sukcesem w karierze zawodniczki był brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w 2006 roku, gdzie powoziła koniem przygotowanym i jeżdżonym na co dzień przez swego Tatę. Występ ten dał tej parze możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata w Pratoni del Vivaro – upadek podczas próby maratonu, był bolesnym, ale jakże cennym doświadczeniem w dalszej karierze. Jednak na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać – 16 miejsce na Mistrzostwach Świata w Jarantowie w 2008 roku, po raz kolejny potwierdził klasę i talent Weroniki. Powoziła wtedy 8 letnim ogierem Nikiel użyczonym przez Stado Ogierów Książ. Następnie zawodniczka trafiła do klubu Idmar w Krajkowie. Była to pierwsza profesjonalna praca, gdzie można było skupić się wyłącznie na pracy z końmi. Wiele sukcesów w roku 2009, pozwoliło Weronice po raz kolejny zaistnieć na arenie krajowej i międzynarodowej. Współpraca z tym klubem została ukoronowana startem na Mistrzostwach Świata we Włoszech w 2010 miejscu, gdzie powożąc holenderskim wałachem Nimando Nico, Weronika zajęła 31 miejsce.

W roku 2010 padła propozycja nawiązania współpracy ze Stadniną Koni Pępowo, z której zawodniczka skorzystała. Po zaledwie miesiącu treningu 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w Gajewnikach dało przedsmak przyszłych sukcesów. Podstawowym koniem Weroniki został 6 letnio wówczas wałach Bartnik. Kolejne lata to już zdecydowanie pasmo dobrych rezultatów. Trzykrotnie zdobyty srebrny medal MP,  każdy występ w MPMK zakończony na podium, czołowe lokaty w zawodach zagranicznych, wysokie miejsca w rankingu polskim oraz międzynarodowym. Kwintesencją dwu letniej pracy w Stadninie było zajęcia 10 miejsca na Mistrzostwach Świata w Portugalii w 2012 roku.
Wkrótce do gry wszedł dość mocnym akcentem drugi koń Weroniki Igielin. Urodzony w 2006 roku wielkopolski wałach z dużym potencjałem potwierdził swą klasę zdobywając wraz z zawodniczką tytuł Mistrza Polski w 2014 roku. Następnie para Weronika – Bartnik uzyskała życiowy rezultat na Mistrzostwach Świata w Węgierskim Izsak plasując się na 5 miejscu. Równa forma obydwu koni zaowocowała pierwszym w karierze zwycięstwem w światowym rankingu FEI top driver award. Rok 2014 była bardzo udany, trzymamy kciuki za kolejny sezon.

Od początku 2016 roku Trener Kadry Singli. Duża odpowiedzialność i wyzwanie zakończyło się ogromnym sukcesem. Podczas Mistrzostwa Świata w Piber Weronika zdobyła indywidualny srebrny medal. Drużyna, w której składzie znalazł się również jej brat Bartek także zdobyła srebrny medal. Jest to historyczne wydarzenie i wielka radość dla członków Kwiatek Team.

SPONSORZY
  • Logo ECC 150vga .jpg
  • logo man mat