ZK Bogusławice

W dniu 22 maja w podczas zawodów krajowych oraz międzynarodowych w powożeniu w Bogusławicach zostały rozegrane konkursy kwalifikacyjne dla młodych koni do Mistrzostw Świata. Impreza ta będzie organizowana po raz pierwszy w historii.

Jako pierwsza na parkur wjechała Weronika 5 letnim śląskim ogierem Imbred. Podczas przejazdu ogier pokazywał duże możliwości ruchowe, widać jednak było brak doświadczenia i obycia, co zaowocowało jedną zrzutką i nieznacznie przekroczoną normą czasu. Mimo zwycięstwa w swojej klasie, zabrakło kilka dziesiątych do uzyskania kwalifikacji.

Następny na placu pojawił się 6 letni wałach Drab. Przejazd ten nie można zaliczyć jako udany, koń wykazywał dużą nerwowość i zainteresowanie otoczeniem, przez co nie pokazał swojego ruchu. Tutaj również widać było brak doświadczenia i obycia z atmosferą zawodów.

Z jak najlepszej strony pokazały się nasze „weteranki” powożone przez Bartka, śląskie klacze Frezja i Lawenda. Zarówno 6 letnia Frezja jak i 7 letnia Lawenda pokazały wysoki poziom wyszkolenia i dojrzałości, pewnie wykonując polecenia powożącego. Zaowocowało to kwalifikacją obu klaczy do wrześniowych MŚMK, które odbędą się na Węgrzech.

To historyczny moment w polskim powożeniu, ponieważ Frezja i Lawenda są pierwszymi polskimi końmi, które zdobyły prawo startu w tej imprezie. Serdeczne gratulacje!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami:

konie 5 telnie

konie 6 letnie

konie 7 letnie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>