ZŁOTO DLA BARTKA

Zaledwie weekend po eliminacji w Lublinie, odbył się wielki Finał II Volkswagen Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi na warszawskim Torwarze.

Na placu boju zostało czterech zawodników- Bartłomiej Kwiatek, Jacek Kozłowski, Stanisław Janik i Arkadiusz Górski.Finałowe konkursy punktowane w rankingu były razy 1,5. Wprowadziło to dodatkowy dreszczyk emocji w zaprzęgowej rywalizacji. Patrząc na ranking można było wywnioskować, że walka odbędzie się dwutorowo- o złoto i o brąz. O złoto między Bartkiem i Jackiem, a o brąz między Stanisławem a Arkadiuszem. Piątkowy konkurs potwierdził walkę na dwóch płaszczyznach.

Jacek kontra Bartek- 1:0 dla Kozłowskiego. Obydwaj popełnili błąd zrzucając jedną piłkę (+5 sek.), jednak to zawodnik FKJ Zbyszko Wiączyń Dolny okazał się szybszy.

Jacek Kozłowski zwyciężył pierwszy konkurs, stawiając tym samym Bartka pod ścianą. Bartek chcąc wygrać cały Puchar musiał zwyciężyć w sobotę… Ten kto zwycięży, zgarnie wszystko.

Stanisław kontra Arkadiusz- 1:0 dla Stanisława. Tutaj sytuacja była podobna- ten kto zwycięży w sobotę zgarnie medal HPP.

Sobota- nasze konie, Sonet i Jack Daniell’s wyglądały jak dwa cukiereczki. Bartek i luzak Daniel Kłosowski, dodawali sobie otuchy i luzu nawzajem. Emocje sięgały zenitu ale nasz Team już przed konkursem powiedział sobie, że z drugiego miejsca będziemy się cieszyć równie mocno jak z wygranej.

Walka o brąz zakończyła się szczęśliwie dla Stanisława Janika, który po przejeździe Górskiego (trzy zrzutki i nie najlepszy czas), popełnił zaledwie jeden błąd nie ulegając presji! Zdobył tym samym pierwszy raz w swojej karierze brązowy medal Halowego Pucharu Polski.

Rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej chwili…

Jacek Kozłowski jechał niewiarygodnie szybko! Lata doświadczenia oraz precyzja w konkursach maratonu, którą Jacek pokazuje od lat dodawały mu skrzydeł. Niestety już w wyjeździe z przeszkody maratonowej, wkradł się błąd. Nieporozumienie z końmi i strata cennych sekund… Pierwsza bramka po przeszkodzie… i znowy błąd (+5 sek.). Ostatecznie przed metą Kozłowski zrzucił drugą piłkę. Mimo tych błędów jego czas był naprawdę dobry!

Bartek wjechał przy ogromnych brawach publiczności! Dodało mu to otuchy. Ponadto był to dzień jego urodzin… Sonet i Jack Daniell’s wyglądały zjawiskowo! Podczas przejazdu nie schodził mu uśmiech z twarzy. Widać było skupienie ale bez żadnej presji. Czas, który osiągał Bartek nie był aż tak dobry jak Jacka, wiadomo było przed metą, że nie może popełnić żadnego błędu. W przedostatniej bramce, nie do końca dobry najazd… prawie pewna zrzutka, jednak od czego jest niezastąpiony luzak? Błyskawiczna reakcja Daniela, który odrzuca bryczkę i „ratuje” Team od zrzutki! To jest współpraca!  Jedyny bezbłędny przejazd w finałowym konkursie w Warszawie!

Bartek wygrywa złoty medal II Volkswagen Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi! Finał zdecydowanie należał do Kwiatek Team! To już drugi medal dla Bartka w Halowym Pucharze Polski. W zeszłym roku zdobył brąz! Kolekcja medali się poszerza, a satysfakcja wzrasta nie do opisania!

Wyniki są TUTAJ

Ostateczny ranking jest TUTAJ

FOTO 2 FOTO 1 FOTO 3 FOTO 4 FOTO 6 FOTO 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>